0
Twój koszyk
Karolina Sorn

Witajcie!

Miło mi gościć Was na mojej stronie!

Nazywam się Karolina Sorn. Jestem dietetykiem i certyfikowanym przez dr Natashę Campbell-McBride Trenerem Diety GAPS (Gut and Psychology Syndrome™).

Pewnie niektórych z Was zdziwi fakt, że jestem też inżynierem budownictwa i chociaż zamiast budowaniem domów zajęłam się budowaniem zdrowia, to inżynierem jestem całym sercem -jestem poszukiwaczem rozwiązań, uproszczeń i odpowiedzi na pytania. To właśnie te cechy spowodowały całkowitą zmianę moich planów na życie.

Do miejsca, w którym jestem teraz, czyli gdzie spotykam się z Wami, doprowadziło mnie wiele zbiegów okoliczności, o niektórych pewnie nawet nie wiem. Kiedyś jeden z moich nauczycieli akademickich powiedział mi, że nie ma czegoś takiego jak przypadek – są jedynie sytuacje, których nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, prawdopodobnie miał rację! I tak na przykład minął rok od momentu, kiedy przyjaciel pokazał mi książkę dr Natashy „GAPS Zespół jelita-mózg”, do czasu kiedy się za nią zabrałam! Kiedy zaczęłam ją czytać, czułam się tak, jakbym właśnie dostała mapę i kompas! Od tego momentu dosłownie wiedziałam w którą stronę mam żeglować.

Studia z Dietetyki
i stypendium Starship

Rozpoczęłam studia (Dietetykę) na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ w tym samym czasie byłam kierownikiem zespołu na pełen etat w firmie, która zajmowała się czymś zupełnie innym! Zaangażowałam się w działalność i przez cały czas jestem częścią patriotycznego ruchu #RREVOLUTION, założonego przez Maxa Kolonko.

W trakcie studiów zakwalifikowałam się do stypendium Starship EIT Health. Dzięki temu szkoleniu miałam okazję poznać różne sposoby rozwiązywania problemów, identyfikacji potencjalnych potrzeb w kontekście zdrowia i nauczyć się współpracy z innymi specjalistami na różnych płaszczyznach. W szkoleniu brali udział studenci i doktoranci z całej Europy. Pracowaliśmy w międzynarodowych zespołach, w czterech dużych ośrodkach naukowych Europy: RISE w Sztokholmie w Szwecji, Uniwersytecie w Coimbrze w Portugali, TSPC w Budapeszcie na Węgrzech i IESE Business School w Barcelonie w Hiszpanii.

Karolina Sorn Starship
Karolina Sorn Wolontariat

Wolontariat

Wiedziałam również, że teoria to nie wszystko – i tym razem nie obyło się bez pomocy przeznaczenia. Koleżanka podesłała mi ogłoszenie Fundacji Wielkie Rzeczy, na które odpowiedziałam niemalże natychmiast. Tak zostałam wolontariuszem: dostałam możliwość poznania dwóch chłopców z diagnozą autyzmu oraz ich wspaniałych rodzin, mogłam poznać ich historie, obserwować problemy z jakimi się zmagają i jak sobie z nimi radzą, wspierać ich, i uczyć się od nich. Zyskałam zupełnie nowe spojrzenie i zdecydowanie szerszą perspektywę. Z tych doświadczeń zrodziła się moja praca licencjacka pt. „Zależność między chorobami ze spektrum autyzmu a układem pokarmowym”.

Kurs GAPS Coach’a

Kolejnym krokiem było szkolenie u dr Natashy, to właściwie było moje marzenie, które zostało spełnione bardziej niż się spodziewałam. Otrzymałam nie tylko dyplom GAPS Coach’a, czyli Przewodnika i Anioła Stróża w świecie GAPS, ale też poznałam wspaniałych ludzi z różnych stron świata, którzy sami przeszli podobną drogę do mojej i Waszej: pokonali depresję, autyzm u swoich dzieci, chorobę Leśniowskiego-Crohna i wiele innych dolegliwości. Zostali moimi przyjaciółmi i partnerami, z którymi cały czas wymieniam się doświadczeniami.

Karolina Sorn GAPS Coach/Trener GAPS

Uniwersytet Jagielloński

Pasjonuje i ciekawi mnie wszystko to, co do tej pory jest uznawane za niewytłumaczalne lub nawet niemożliwe. Dlatego rozpoczęłam kolejne studia! Tak – już trzecie: Biofizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim – studia szyte specjalnie na moją miarę. 
Każdą reakcją chemiczną – a w naszym ciele zachodzi ich miliony na sekundę – rządzą prawa Natury, które cały czas próbujemy rozszyfrować. Stworzyliśmy do tego celu nawet specjalny język: Matematykę, z której korzystają wszystkie pozostałe nauki przyrodnicze: Fizyka, Chemia, Biologia – i póki co – jedyne czego jesteśmy pewni, to tego, że wiemy prawie nic!

Dlatego przytoczę Wam bardzo inspirujący cytat wybitnego fizyka i nauczyciela, noblisty Richarda Feynmana: 

„Jeżeli kawałek żelaza lub grudka soli, składające się z ciasno upakowanych atomów, mają tyle ciekawych własności, jeżeli woda, która również składa się tylko z tych drobinek, jednakowych w rzekach i oceanach na całej kuli ziemskiej, może tworzyć fale i pianę, i szumieć, i rozlewać się w zagadkowe wzory, jeżeli całe życie płynącej wody jest tylko zbiorowiskiem atomów, to ileż jeszcze jest innych możliwości? 

Jeżeli zamiast atomów uporządkowanych w stały, monotonnie się powtarzający wzór – czy nawet tworzących tu i tam nieco bardziej złożone struktury, jak w przypadku zapachu fiołków – weźmy układ, który jest w każdym miejscu inny, złożony z rozmaitych atomów tworzących coraz to nowe wzory, niepowtarzalne, a wciąż zmienne – jakże nieporównywalnie wspaniałe może mieć on cechy. 

Czy możliwe, że „to coś, co przed Wami tu chodzi i do Was mówi, to po prostu zlepek ogromnej liczby atomów ułożonych w tak skomplikowany sposób, że zawodzi wyobraźnia, gdy chcemy zdać sobie sprawę ze wszystkich jego możliwości? 

Kiedy mówimy, że jesteśmy zlepkiem atomów, nie chcemy powiedzieć, że jesteśmy tylko zlepkiem atomów. Taki zlepek atomów, który nie jest monotonną, powtarzającą się strukturą, może bowiem zawierać w sobie tyle możliwości, ile ich ma obiekt, który widzicie oglądając swoje odbicie w lustrze.”

Karolina Sorn

Zapraszam Was do wspólnej podróży!

Jeżeli szukacie holistycznego podejścia do zdrowia i kogoś, kto pomoże Wam w naturalny sposób przywrócić równowagę w organizmie, to znaleźliście się we właściwym miejscu:

„Nie ma takich sytuacji, których nie da się poprawić, a wiele chronicznych chorób może zostać odwróconych. Jeżeli lekarze nie wiedzą czegoś, to nie oznacza, że ta wiedza nie istnieje gdzieś indziej! Nikt nie jest pozbawiony nadziei. Nikt!”

Natasha Campbell-McBride